Blog: Blog

Blog

Osoby lubiące siedzieć przy komputerze w ostatnich latach “zaatakowali” przestrzeń internetową, między innymi tworząc liczne osobiste Strony Internetowe. Modny stał się pewien nowy gatunek literacki, mianowicie BLOG. Modny i jak się okazuje – potrzebny; jest bowiem wyrazem ekspresji literackich, które drzemią w niektórych umysłach.

Nie ulegam właściwie modzie, ale i ja postanowiłam spróbować publikować w ten sposób moje wypowiedzi, zawarte w formie krótszych lub dłuższych Wpisów oraz pisać Blog (w zamyśle – kilka blogów, ale brakuje na to wszystko czasu, zatem na razie prezentuję jeden).

BLOG: JASKÓŁKA

Blog
Jaskółka

Blog: Jaskółka, to historia pewnej znajomości…

Znajomości nietypowej, choć nierzadko spotykanej. Jest to opowieść o niezwykłym, szaleńczym uczuciu dojrzałego mężczyzny do młodej dziewczyny.

On ma swoje życie, przyjaciół, dużo pracy. I chociaż jego praca ma twórczy charakter, to wkradła się już pewna rutyna, a może nawet nuda? Wszystko ułożone, przewidywalne; stabilizacja i spokój… Zdaje się, jest w miarę zadowolony, może nawet spełniony zawodowo? Nie szuka na zewnątrz wrażeń, jego twórcze poszukiwania, odkrywanie, analizy dają mu dostateczną dawkę emocji… Wszystko wokoło niego zdaje się mówić:

  • – już nic niezwykłego nie wydarzy się w twoim życiu,
  • – nic nie zburzy twojego spokoju,
  • – nic nie zamąci w głowie,
  • – wszystkie twoje pragnienia zawierają się w twojej twórczości i tam się realizują,
  • – i tak już zostanie do końca…

Ona też ma swoje życie – jakże odmienne. Ma mnóstwo przyjaciół, ale mniej wypróbowanych; dużo pracy, ale nic nie jest ułożone, a zatem nie ma ani rutyny, ani nudy. Poza tym żadnej stabilizacji i spokoju. Nie jest absolutnie zadowolona ze swojego życia, z siebie, chociaż miewa momenty radosne. Nie czuje się spełniona (na to jeszcze za wcześnie), wciąż poszukuje swojego miejsca w życiu. Szuka też wewnętrznego spokoju, ponieważ wszystko wokół niej jest zmienne, nietrwałe, niepewne, a więc jakąś pewność musi znaleźć w sobie. Czy jej się uda??? Cała składa się z wad, błędów, wątpliwości… Ma poczucie własnej wartości, ale nie potrafi pogodzić tego z sobą niedoskonałą i bezsilną.

I oto nagle jego monotonia zostaje zburzona! Spotyka na swej drodze dziewczynę, która go urzekła, jak żadna inna dotąd. Dziewczyna wciąż mu się wymyka, dlatego nazywa ją – Jaskółką. Siebie nazywa Czarnym Krukiem.

Achatoja

Zobacz Blog: Jaskółka